top of page

Pielęgnacja włosów farbowanych: Jak zachować intensywność koloru i blask?Włosy farbowane to fantastyczny sposób na zmianę wyglądu i podkreślenie swojej osobowości. Bez względu na to, czy zdecydowałaś się na subtelne pasemka, czy odważną zmianę, ważne jest, aby kolor utrzymał się długo i zachował swoje piękno. W tym artykule podpowiemy Ci kilka cennych wskazówek dotyczących pielęgnacji włosów farbowanych, które pomogą Ci zachować intensywność koloru i blask.


Odpowiednie produkty


Warto zainwestować w specjalne produkty stworzone z myślą o włosach farbowanych. Szampony, odżywki i maski dedykowane dla włosów farbowanych zawierają składniki, które pomagają zatrzymać kolor i chronią włosy przed utratą intensywności. Szukaj produktów, które są bezpieczne dla koloru i zawierają składniki odżywcze, takie jak proteiny i witaminy.
Seria REVITAL opiera się na połączeniu magnolii, keratyny roślinnej

– tak zwanej fitokeratyny – do włosów rozjaśnianych, farbowanych lub z pasemkami. Składniki te rekompensują uszkodzenia we włosach i na ich powierzchni. Włosy zyskują na sile i sprężystości, a kolor zyskuje blask i trwałość.


Zbyt szybkie mycie włosów po koloryzacji


 W pierwszych 48-72 godzinach po koloryzacji ważne jest, aby dać czas kolorowi na utrwalenie się w strukturze włosa. Unikaj mycia włosów w tym czasie, aby zapewnić jak najdłuższe utrzymanie koloru. Podczas mycia włosów po koloryzacji, unikaj gorącej wody, ponieważ wysoka temperatura może prowadzić do wypłukiwania koloru. Zamiast tego, użyj chłodniejszej lub letniej wody do spłukania szamponu i odżywki.

Stosuj produkty

z filtrem UV


Promienie UV mogą mieć negatywny wpływ na intensywność koloru włosów farbowanych. Szukaj produktów do stylizacji, które zawierają filtr UV, który pomoże ochronić włosy przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego. Ogranicz również ekspozycję na chlor. Przed wejściem do wody zabezpiecz włosy specjalnym sprayem, a po wyjściu z wody dokładnie spłucz je czystą wodą.Stosuj odżywki i maski


Włosy farbowane potrzebują dodatkowego nawilżenia i odżywienia. Regularne stosowanie odżywek i masek odbudowujących pomoże utrzymać włosy w dobrej kondycji, zapewniając im zdrowy wygląd i blask.Unikaj agresywnych zabiegów chemicznych


 Stosowanie innych zabiegów chemicznych, takich jak trwała ondulacja czy prostowanie keratynowe, może mieć wpływ na trwałość koloru włosów farbowanych. Jeśli jesteś zainteresowana takimi zabiegami, skonsultuj się z fryzjerem i upewnij się, że są one bezpieczne dla Twojego koloru.GLYNT MANGALA - Odświeżanie koloruGLYNT MANGALA to seria zabiegów koloryzujących, które łączą pielęgnację i odświeżenie koloru. Zapewnia, że pomiędzy kolejnymi wizytami w salonie kolor włosów pozostaje tak wyrazisty, jak podczas pierwszego dnia po koloryzacji. Pigmenty o bezpośrednim działaniu delikatnie koloryzują włosy. Ekstrakty z pianki łąkowej wygładzają strukturę powierzchniową włosa i nadają im szczególny połysk. Mydlnica lekarska sprawia, że włosy są miękkie i zdrowe. GLYNT MANGALA można nakładać od nasady po same końce, dzięki czemu włosy są odżywione, a produkt ich nie obciąża.Pamiętaj, że każde włosy są inne, dlatego warto eksperymentować i dostosowywać swoją pielęgnację do indywidualnych potrzeb. Wizyta u doświadczonego fryzjera będzie pomocna w doborze odpowiednich produktów i technik pielęgnacyjnych. Pamiętaj, że odpowiednia pielęgnacja włosów farbowanych jest kluczem do zachowania ich intensywności koloru i blasku przez długi czas.

Коментарі


bottom of page